Ciekawe koncerty hip-hopu na początku 2020 roku

Hip-hop z polskiego osiedla czy rap ze Wschodniego Wybrzeża? W styczniu będzie można usłyszeć artystów reprezentujących oba te nurty. Sprawdź najlepsze koncerty hip-hopowe w styczniu i lutym 2020 roku.

Artyści z USA na koncertach rapowych w lutym 2020

Myśląc o amerykańskim raperze, stereotypowo można sobie wyobrazić ciemnoskórego wokalistę obwieszonego złotymi łańcuchami. Fani, słuchając ostrych tekstów i rytmicznych basów, rzadko spodziewają się stojącego za nimi niepozornego, bladego brodacza. A tak wygląda wychowany w Miami, ale pochodzący z irańsko-kubańskiej rodziny Kevin PouyaW styczniu artysta przyjedzie do Polski na dwa koncerty hip-hopowe w lutym 2020.
Szczegóły poniżej: https://www.biletomat.pl/hip-hop-reggae/

Pouya rapuje od 2011 roku. Podczas występów nie powinno zabraknąć jego starszych utworów. Jednak na pewno skupi się na najnowszych utworach z albumu wydanego tego lata. Jeszcze nie było okazji, by posłuchać ich na żywo nad Wisłą, dlatego warto wykorzystać tą, jaka nadarzy się 21 i 22 lutego w Warszawie i Krakowie. Lepiej spieszyć się z kupnem biletów. Organizatorzy przewidzieli cztery pule, z których każda jest droższa od poprzedniej. Bilety z drugiej puli można kupować do 19 lutego, chyba że wcześniej się skończą.

koncert

Pierwszy występ Pi’erre Bourne w Polsce

Jeśli chodzi o koncerty hip-hopowe, zimę 2020 zakończyć trzeba koncertem Pi’erre Bourne, który odbędzie się 1 marca w warszawskich Hybrydach. Warto już teraz sprawić sobie bilet, by móc z wytęsknieniem czekać na przedwiośnie. „W oczekiwaniu na kolejny koncert Playboi’a Carti’ego w Polsce, wspólnie z hypetalk, zapraszamy na spotkanie z jego producentem i przyjacielem„ – zachęcają organizatorzy. Playboi Carti to młody artysta, którego utwory z powodzeniem mogłyby stać się radiowymi hitami. Wyróżniają je bujające melodie zahaczające o jamajskie rytmy. To właśnie Pi’erre Bourne odpowiada za jego charakterystyczne brzmienie. Producent sam też nagrywa. Z efektami można zapoznać się na koncercie rapowym pod koniec zimy 2020 w Warszawie. To radosne, lekkie wydanie rapu, jakiego dziś szczególnie brakuje na koncertowej scenie.

hip hop

Festiwal hip-hopowy w lutym 2020

Wielu fanów muzyki rapowej woli koncerty, na których bity są ciężkie, a teksty mocne. Ci nie będą zawiedzeni zapowiadanym na luty 2020 festiwalem hip-hopowym. Chodzi o Miejski Hip-hop Festiwal, który odbędzie się 15 lutego w Hali Wisły. Wystąpią głównie artyści z młodszego pokolenia, tacy jak:

  • ReTo
  • Żabson
  • Young Igi
  • Koza
  • Karian
  • Dj Abdool

W trakcie festiwali często występują starsi raperzy. Ten festiwal hip-hopowy w lutym 2020 będzie okazją do tego, by usłyszeć coś nowego. Najbardziej utytułowany z nich jest chyba Żabson, który nagrywał wcześniej m.in. z Borixonem czy Quebonafide. Młodzi raperzy zapowiedziani na 15 lutego występowali wcześniej na Mazury Hip-hop Festiwal w Giżycku. Popularność tamtej imprezy przekonała organizatorów, że warto to powtórzyć. Zaplanowano pięć kolejnych imprez, z których ta krakowska jest pierwsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *